بهترین بازیکنان دوتا 2 سال 2015

اخبار دوتا 2 10 دی 1394 11 دیدگاه بازدید

best-dota2-players-2015

 

بهترین بازیکن Dota2

سال 2015 میلادی نیز به اتمام رسید. این سال هم مثل سالهای گذشته برای دوتا 2 بازهای آماتور و حرفه ای سال بسیار پر فراز و نشیبی بود. انتقال دوتا2 از سورس 1 به سورس 2 و آپدیت بزرگ Reborn ، نایب قهرمانی CDEC با بازیکنان کاملا ناشناخته ، میلیاردر شدن پسر 15 ساله ی پاکستانی به نام Sumail ، نتیجه نگرفتن بازیکنان مطرحی چون Arteezy و دعوا و قهرهای پیاپی و همچنین اتفاقاتی مثل منتشر نکردن یک mod جدید مثل Diretide و اتفاقاتی که خوشایند نبود.

اکنون در نظر گرفتیم با بررسی کوتاهی از پروفایل و سابقه ی بازیکنان یک نظرسنجی بین پلیرهای ایرانی عزیز برگزار کنیم تا ببینیم که از نظر شما عزیزان کدام یک از بازیکنان خارجی در سال 2015 بهترین عملکرد رو داشته است . پس لطفا حتما در نظر سنجی شرکت نمائید.

 

Admiralbulldog-dota2-intro

نام : Henrik Ahnberg

نام مستعار : AdmiralBulldog

سن : 25 سال

کشور : سوئد

تیم کنونی : Alliance

نقش : Offlaner

هیروها :   Furion – Clockwerk – Lone Druid

مقام ها :

– رتبه چهارم در ASUS ROG DreamLeague Season 4

– رتبه نهم در Frankfurt Major 2015

– رتبه اول در WCA 2015 EU Open Qualifiers

– رتبه چهارم در World Cyber Arena 2015 European Qualifier

– رتبه دوم در joinDOTA MLG Pro League Season 2

 

admiralbulldog-dota2

 

در واقع admiralbulldog یک بازیکن پابلیک بود که بهترین بازیکن Lone Druid به حساب می اومد و در بازی که به طور اتفاقی حریف Dendi افتاد ، کشف شد و چند بار به عنوان Standin در Na’vi کنار Dendi در تورنمنت های آنلاین شرکت کرد اما بعدا Alliance این بازیکن را به عنوان بازیکن اصلی خود انتخاب کرد و نتایج بسیار خوبی در سالهای گذشته گرفتند. البته این بازیکن فقط با چهار هیروی Furion – Lone Druid – Bounty Hunter – Clockwerk خوب بازی می کرد و با هیروهای دیگر نتایج خوبی رو برای تیم خودش نداشت. البته اخیرا در بعضی مسابقات پیشرفت خوبی کردند و به نظر میرسد که در حال بازگشت به دوران اوج خود هستند.

 

Agressif-dota2-intro

نام : Sun Zheng

نام مستعار : Agressif

سن : 24 سال

کشور : چین

تیم کنونی : CDEC

نقش : Carry

هیروها :   Ember Spirit – Phantom Lancer – Gyrocopter

مقام ها :

– رتبه دوم The International 2015

– رتبه دوم G-League 2015

– رتبه دوم World Cyber Arena 2015 – Chinese Pro Qualifiers

– رتبه دوم National Electronic Sports Open 2014

– رتبه سوم ESL One New York 2015

 

agressif-dota2-player

 

Agressif بازی حرفه ای را از سال 2013 آغاز کرده است و در تیم های مختلف حرفه ای و نیمه حرفه ای حضور داشته است و در مسابقات مختلفی هم شرکت کرده اما در هیچکدام نتیجه خوبی نگرفته بود. حتی در سال 2014 تیمی به نام LGD.CDEC نیز راه اندازی کرده بودند که به اسپانسری شرکت LGD Gaming بوده و یکی از تیم های زیرشاخه LGD نیز محسوب می شده است. اما این بازیکن وقتی قدم به تیم CDEC Gaming گذاشت و با استفاده از استراتژی خوبی که در مسابقه TI5 پیاده کردند سابقه گیمینگ خودش رو به طور کامل تغییر داد و تقریبا بدون باخت به فینال بزرگترین مسابقه تاریخ دوتا 2 جهان رسید. البته بعد از مسابقه TI5 هم باز نتونست خودش و تیمش رو در اوج نگهداره و کمی افت کردند. در کارنامه این تیم نیز یک نکته بسیار جالب به چشم میخورد که این تیم تا کنون مقام اول نداشته ولی تا دلتان بخواهد دوم و سوم شده .

 

arteezy-dota2-intro

نام : Artour Babaev

نام مستعار : Arteezy

سن : 19 سال

کشور : کانادا

تیم کنونی : EG

نقش : Carry – Solo mid

هیروها :   OD – Lycan – Naga

مقام ها :

– رتبه اول The Summit 4

– رتبه اول ESL One Frankfurt 2015

– رتبه اول The Summit 3

– رتبه سوم Frankfurt Major 2015

– رتبه دوم MLG World Finals 2015

.

arteezy-dota2-player

 

Arteezy یک بازیکن کانادایی است و همانطور که از اسمش پیداست ازبکستانی الاصل می باشد. این بازیکن در مدت بسیار کمی توانست بسیار محبوبیت کسب کند. این بازیکن از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار است و در گزارش ها و مصاحبه هایی که انجام میداد هیچ کس را حریف خود نمیدید که البته در سال 2014 تقریبا اینگونه نیز بود و در مسابقات Summit 3 توانستند با تیم EG به راحتی قهرمان شوند . ولی با گذشت زمان و تغییراتی که انجام شد دیگر Arteezy قبل نبود برای همین تصمیم گرفت به تیم Secret برود در آنجا نیز ابتدا نتایج بسیار عالی گرفتند ولی با نزدیک شدن به TI5 رفته رفته تیم ضعیف تر شده بود و در TI5 بسیار بد عمل کردند و مقام هفتم را کسب کردند. همینطور با پیدا شدن شگفتی ساز دوتا 2 یعنی Sumail که دقیقا جایگزین Arteezy در تیم EG شده بود و تونسته بود که EG رو به دوران اوج خودش برگردونه ضربه سنگینی برای Arteezy محسوب میشد. و این ضربه روحی زمانی دردناکتر شد که Sumail تونست دقیقا در نقش Arteezy با همان تیم Arteezy قهرمان TI5 و نوجوان میلیاردر دوتا 2 شود . Arteezy هم بعد از باخت در Ti5 شروع به بهانه تراشی های متعدد کرد و دلیل بد بازی کردنش رو انداخت گردن Kuroky و گفت که من عمدا بازی نمی کردم چون میدیدم یارهای من در سطحم نیستند.

 

ChuaN-dota2-intro

نام : Wong Hock Chuan

نام مستعار : Chuan

سن : 24 سال

کشور : مالزی

تیم کنونی : NewBee

نقش : Support – Utility

هیروها :   Lion – Enchantress – Rubick

مقام ها :

– رتبه چهارم در ESL One New York 2015

– رتبه نهم در The International 2015

– رتبه سوم در ESL One Frankfurt 2015

– رتبه اول در ECL Spring 2015

– رتبه پنجم در The Summit 3

 

chuan-dota2-player

 

Chuan رو بیشتر به عنوان یک بازیکن بسیار بانمک می شناسن تا یه بازیکن بسیار حرفه ای . کلکل های این بازیکن با Dendi خودش به اندازه ی بازیهای مهم جذابیت داره و این بازیکن طرفداران بسیار زیادی داره . با اینکه Chuan اهل مالزی هست ولی انقدر در تیم های چینی بازی کرده که همه به عنوان یک پلیر چینی میشناسنش. البته در مسابقه World Cyber Games 2012 نیز بنابر قوانینی که این مسابقه داشت ، چون تمام افراد تیمش چینی بودن و Chuan مالزیایی نتونست با تیمش در این مسابقه شرکت کنه . از سال 2011 تا کنون در تیم IG بازی میکرده است و بسیار به تیمش وفادار بوده ولی طی خبرهایی انگار به تیم Newbee منتقل شده است.

 

Fear-dota2-intro

نام : Clinton Loomis

نام مستعار : Fear

سن : 27 سال

کشور : امریکا

تیم کنونی : EG

نقش : Support – Carry

هیروها :   Weaver – Anti Mage – Sven

مقام ها :

– رتبه اول در The International 2015

– رتبه اول در The Summit 4

– رتبه سوم در Frankfurt Major 2015

– رتبه اول در Dota 2 Asia Championships

– رتبه سوم در ESL One Frankfurt 2015

 

fear-dota2-player

 

Fear از قدیمی ترین بازیکنان دوتا 2 محسوب می شود و خیلی ها اون رو پدربزرگ Fear صدا می کنند. این بازیکن حتی در بازی دوتا نیز با تیم MYM یکی از پر افتخارترین تیم های دوتا توانسته بود مقام های بسیاری رو کسب کنه . هم تیمی های Fear مثل Merlini اغلب خود را بازنشسته کردند و کارهایی همچون استریم یا Cast مسابقات می پردازند . این بازیکن ابتدا با تیم Online Kingdom در مسابقه TI1 پا به عرصه دوتا 2 گذاشت و بعد از پیوستن به EG تونست مقام های خودش رو زیاد کنه . البته با عوض شدن تیم های مختلف و حتی بازیکنان تیم EG همچنان Fear سر جای خودش نشسته و فعلا از بازی کردن لذت می بره.

 

KuroKy-dota2-intro

نام : Kuro Salehi Takhasomi

نام مستعار : KuroKy

سن : 23 سال

کشور : آلمان

تیم کنونی : Team Liquid

نقش : Support – Carry – Utility

هیروها :   IO – Visage – Rubick

مقام ها :

– رتبه هفتم در The International 2015

– رتبه اول در ESL One Frankfurt 2015

– رتبه اول در The Summit 3

– رتبه سوم در Dota 2 Asia Championships

– رتبه اول در D2CL Season 6

 

kuroky-dota2-player

 

Kuroky بازیکن ایرانی الاصل که در برلین آلمان بزرگ شده است یکی از بازیکنان مطرح عرصه ی دوتا 2 می باشد و مقام های بسیاری نیز دارد. پلیرهای ایرانی یک علاقه ویژه ای نسبت به این بازیکن به دلیل ایرانی الاصل بودنش دارند. البته در دوتا نیز مقام های بسیاری رو مخصوصا با تیم Ks.int کسب کرد و در اون سالها نیز بسیار معروف شده بود. همچنین به نظر من بهترین Rubick باز جهان می باشد و اگر بازیهای این بازیکن مخصوصا در مسابقه TI4 با هیروی روبیک رو مشاهده کنید رفلکس و هوش بالای این بازیکن رو خواهید دید. کوروکی در تیم های بزرگی مثل Na’vi و Secret بازی کرده است ولی اکنون بعد از به هم خوردن رابطه اعضای تیم Secret به تیم Liquid رفته است.

.

.

Loda-dota2-intro

نام : Jonathan Berg

نام مستعار : Loda

سن : 27 سال

کشور : سوئد

تیم کنونی : Alliance

نقش : Carry – Utility

هیروها :   Gyrocopter – Juggernaut – Naix

مقام ها :

– رتبه اول در WCA 2015 EU Open Qualifiers

– رتبه چهارم در ASUS ROG DreamLeague Season 4

– رتبه نهم در Frankfurt Major 2015

– رتبه پنجم در ESL One Frankfurt 2015

– رتبه دوم در joinDOTA MLG Pro League Season 2

.

loda-dota2-player

 

Loda بازیکنی خوش تیپ که هم تیمی هاش میگن خوش اخلاق و با انرژی هم هست. این بازیکن یک بازیکن قدیمی است که در زمان دوتا بازی کردن نیز تونسته بود با تیم SK Gaming هیاهویی به پا کنه و بی شک یک Carry فوق العاده به حساب می اومد. اما پس از افت کردن تیمش تصمیم گرفت که آخرین تلاشش رو در بازی HON داشته باشه و در اونجا کمی تلاش کرد که البته بی نتیجه بود . با استقبال بازیکنان دوتا از دوتا 2 ایشون هم تیمی تشکیل دادند و دوباره به عرصه دوتا 2 برگشتند و با پیوستن به تیم های مختلف مثل Zenith کار خودش رو شروع کرد اما بعد از مدتی تیم No Tidehunter رو تشکیل داد که یک جهش برای این بازیکن محسوب میشد . بعد از گذشت مدتی اسم تیم رو به Alliance تغییر داد و با گرفتن اسپانسری Monster تونست خیلی حرفه ای تر کار خودش رو جلو ببره. اوج هنرنمایی این بازیکن با تیم Alliance در مسابقه TI3 بود که تونست زیباترین بازی دوتا 2 را تا به امروز رقم بزنند و جایزه بزرگ آن مسابقه رو به خانه ببرد.

 

Mushi-dota2-intro

نام : Chai Yee Fung

نام مستعار : Mushi

سن : 25 سال

کشور : مالزی

تیم کنونی : Fnatic

نقش : Carry – Utility

هیروها :   Solo Mid – Carry – Support

مقام ها :

– رتبه سیزدهم در Frankfurt Major 2015

– رتبه پنجم در ESL One New York 2015

– رتبه پنجم در ESL One Frankfurt 2015

– رتبه سیزدهم در The International 2015

– رتبه اول در BTS Southeast Asia

 

mushi-dota2-player

 

Mushi یک بازیکن بسیار باهوش محسوب میشود. اوج این بازیکن در مسابقه TI3 همراه با تیم Orange بود که بر خلاف هم تیمی های ضعیف تر از خودش اما یک تنه نتایج بازیها را تغییر میداد و واقعا شگفتی ساز شده بود. بعد از آن و به نظر من به دلیل ضعف هم تیمی هاش به تیم DK پیوست و یک تیم فوق العاده قوی را تشکیل داد. البته نمیدانیم چه شد که بر خلاف نتایج بسیار عالی که در تمامی تورنمنت ها و مسابقات می گرفت اما در TI4 بسیار بد عملکرد. Mushi در سالهای 2013 و 2014 در بیش از 90% مسابقاتی که شرکت می کرد مقام اول را کسب می نمود اما در سال 2015 اغلب مقام های دو رقمی نصیبش می شود.

 

Puppey-dota2-intro

نام : Clement Ivanov

نام مستعار : Puppey

سن : 25 سال

کشور : استونی

تیم کنونی : Secret

نقش : Carry – Utility

هیروها :   Support – Jungle – Utility

مقام ها :

– رتبه هفتم در The International 2015

– رتبه دوم در The Frankfurt Major

– رتبه دوم در ESL One New York 2015

– رتبه اول در ESL One Frankfurt 2015

– رتبه اول در The Summit 3

 

puppey-dota2-player

.

وقتی اسم Puppey به میان میاد ناخودآگاه یاد یک لیدر قوی می افتیم. این بازیکن تنها در مدتی که با ArtStyle در دوتا هم تیمی بود نقش کاپیتانی رو نداشت . در دوتا 2 میتوان این بازیکن رو بهترین لیدر تیم ها نامید. حتی با لو رفتن استراتژی Pause قبل Gank در شرایط بسیار حساس این بازیکن که برای بهتر فکر کردن و آنالیز برای حرکت بهتر داده میشد توسط آپدیتی از Valve جلوی آن گرفته شد . ویدئو هایی نیز از این بازیکن منتشر شده است که دلیل پیک برخی هیروها و حذف برخی دیگر رو بیان می کنه که هوش برتر این بازیکن و صد البته تجربه بسیارش رو میرسونه . Puppey معتقد هست که باید نقش ها رو فراموش کنید و با تمامی هیروها بتونید به راحتی بازی کنید و مثل بچه ها بهانه نقش هیروها رو نگیرید. البته این بازیکن رو بیشتر در نقش Supporter دیدیم شاید چون تیمش بیشتر به یک Supporter احتیاج داره !

 

s4-dota2-intro

نام : Gustav Magnusson

نام مستعار : S4

سن : 23 سال

کشور : سوئد

تیم کنونی : Alliance

نقش : Carry – Utility

هیروها :   Solo Mid – Carry

مقام ها :

– رتبه هفتم در The International 2015

– رتبه اول در ESL One Frankfurt 2015

– رتبه اول در The Summit 3

– رتبه نهم در Frankfurt Major 2015

– رتبه اول در WCA 2015 EU Open Qualifiers

 

s4-dota2-player

 

S4 قبل از ورود به عرصه دوتا 2 جهان یک بازیکن HON بود که در تیم ADON بازی میکرد و یکی از قویترین بازیکنان در سبک Solo mid و Utility Core بود. این بازیکن با تیم Empire وارد دوتا 2 حرفه ای شد و بعد از مدتی به Notidehunter پیوست و با خروج از این تیم و تعویض چند تیم دیگر بلاخره با هم کشوریهای خودش تشکیل Alliance رو دادند که نقطه ی افتخارات این بازیکن در این تیم بوده است. البته بعد از نتیجه نگرفتن Alliance در TI4 به تیم Secret پیوست و بعد از TI5 که باز هم نتیجه نگرفت اکنون دوباره به Alliance برگشته تا اگر قرار است نتیجه نگیرد لا اقل بهتر است با دوستان قدیمی خودش نتیجه نگیرد. این نکته هم جالبه که در سال 2013 کلکل ریزی با Dendi در solo mid داشتند که هر دو بازیکن طرفدارانی داشتند که در مورد قوی تر بودن solo mid ها شرط بندی می کردند.

 

SumaiL-dota2-intro

نام : Syed Sumail Hassan

نام مستعار : Sumail

سن : 16 سال

کشور : پاکستان

تیم کنونی : EG

نقش : Solo Mid – Carry

هیروها :   Ember Spirit – SF – Storm Spirit

مقام ها :

– رتبه اول در The International 2015

– رتبه اول در The Summit 4

– رتبه دوم در The Frankfurt Major 2015

– رتبه پنجم در ESL One New York 2015

– رتبه دوم در ESL One Frankfurt

 

sumail-dota2-player

 

سید حسن سمائل که به سید سومیل معروف شده است یک بازیکن پاکستانی الاصل می باشد که به امریکا مهاجرت کرده است. این بازیکن پارسال در 15 سالگی به یک دفعه توسط Mangager تیم EG شناخته شد و به یک ستاره تبدیل شد. این بازیکن جایگزین Arteezy در این تیم شد و به خوبی توانست جای او را در تیم بگیرد. از 8 سالگی دوتا بازی میکرده ولی تیم خوبی نتونسته بوده تشکیل بده که موفق بشه. بعد از قهرمانی در مسابقه TI5 به یک میلیاردر 15 ساله تبدیل شد که بنابر خبرها طی صحبتی که با خانواده خودش کرده قرار شده که درس رو کنار بزاره و تمام وقت خودش رو برای بازی حرفه ای خرج کنه. برادر سید حسن سومیل یعنی یاور حسن نیز بازیکن دوتا 2 می باشد که در تیم Digital Chaos بازی می کند و البته یک تیم درجه دو محسوب می شود.

 

 dendi-dota2-intro

نام : Danil Ishutin

نام مستعار : Dendi

سن : 25 سال

کشور : اوکراین

تیم کنونی : Navi

نقش : Solo Mid

هیروها :   SF – Puck – Pudge

مقام ها :

– رتبه سیزدهم در The International 2015

– رتبه پنجم در PGL Dota 2 Pro-AM

– رتبه دوم در ASUS ROG DreamLeague Season 3

– رتبه چهارم در Major All Stars Dota 2 Tournament

– رتبه نهم در Dota 2 Asia Championships

 

dendi-dota2-player

 

بی شک Dendi محبوب ترین بازیکن در رشته دوتا2 بوده و هست. بازیکنی که حتی مسئولین Valve نیز برای برنامه های خود از محبوبیت این بازیکن استفاده می کنند . ساخت مستند Free To Play ، بازیهای AllStar هر ساله مخصوصا امسال و همچنین گزارشات ، دموها و موارد جانبی که از این بازیکن ساخته می شود خودش نشون از محبوبیت این پلیر می باشد. اوج این بازیکن در سال 2013 بود که البته با کمی بدشانسی در TI3 دوم شدند . بازیکنی که با combo دو هیروی Pudge و Chen همه را انگشت به دهان کردند و خاطرات خوبی رو برای همه دوتا2 بازها رقم زد. البته اکنون با خروج بازیکنانی چون Puppey و Kuroky تیم Na’Vi قدرت خودش رو از دست داده و نتایج خوبی رو نمی گیره و در نتیجه Dendi نیز افت بسیار چشمگیری کرده است. اما هنوز هم استریم های Dendi در صدر جدول پربازدیدترین ها است و قابل رقابت نیست.

 

W33-dota2-intro

نام : Aliwi Omr

نام مستعار : w33

سن : 20 سال

کشور : سوریه

تیم کنونی : Secret

نقش : Solo Mid – Carry

هیروها :   Meepo – Sf – Windranger

مقام ها :

– رتبه دوم در The Frankfurt Major

– رتبه اول در Nanyang Dota 2 Championships

– رتبه اول در MLG World Finals 2015

– رتبه دوم در ESL One New York 2015

– رتبه اول در World Cyber Arena 2015 European Qualifier

 

w33-dota2-player

 

w33 یک بازیکن سوریه ای است که به رومانی مهاجرت کرده و تا سال گذشته یک بازیکن پابلیک محسوب میشد. بعد از تغییرات بسیاری از تیم ها پس از TI5 و جداشدن Puppey از یارهای قبلی اش دنبال چند یار جدید برای تیم میگشت که به w33 نیز پیشنهاد داد. اکنون این بازیکن در تیم Secret بازی می کند و این تیم و این بازیکن بسیار قوی عمل کرده است. در ابتدای تشکیل این تیم بسیاری از پلیرها گفتند که w33 یک بازیکن پابیک است و به هیچ وجه در بازیهای رسمی و تورنمنت ها نمی تواند خودی نشان دهد اما دقیقا برعکس شد و کار به جایی رسید که حتی تیم های بزرگ نیز مقابل این بازیکن هیروی Meepo را بن می دهند چون می دانند که بی شک بهترین Meepo باز جهان جلویشان خواهد ایستاد. البته بر خلاف تعداد بازیهای زیاد با هیروی Meepo و هیروهای دیگر w33 گفته که هیروی مورد علاقش Skywrath Mage هست .

 

حالا پس از مطالعه بیوگرافی مختصری در مورد این بازیکنان به نظر شما بهترین بازیکن سال 2015 چه کسی است ؟

 

[poll id=”13″]

نظرات شما عزیزان

11 پاسخ به “بهترین بازیکنان دوتا 2 سال 2015”

 1. unnamed گفت:

  من که میگم sumail تا الان که خوب بوده و زده هر کی mid بوده . :ggdire:

 2. reza گفت:

  منم به sumail تا الا بهترین مقام هارو اورده و بهترین پلیر دوتا 2 :ggdire:

 3. Ramin گفت:

  Pas Miracle Kojast ?

 4. nilminar65 گفت:

  puppy

 5. sia_warlord گفت:

  این تیم مورد علاقه منه

  offlaner : admiralbulldog
  mid : sumail
  carry : xiao8 age nabud fear 😀
  sup1 : puppy
  sup2 :SoNNeikO :troll: :troll: :troll: :troll:

 6. mahyar گفت:

  w33 خوفه بازیش البته سومیل هم خوبه

 7. S_K_M85 گفت:

  Just Miracle

 8. WTF گفت:

  الان Ferrari حتی تو لیست نیست.
  کدوم بازیکنی را سراغ دارید که بتونه هم mid و هم carry با این کیفیت و در این سطح رقابت بازی کنه؟ حتی اگه تیمش هم خوب بازی نکنن خودش همیشه عالی هست. من تاحالا ندیدم fail بده جلو کسی.

 9. AdOnIS گفت:

  من میگم agerاز و dendiبهترین ها هستند چون که توی بازی ها با کارهای عجیبی که انجام میدن گیم رو معمولا برنده میکننددر لین صورت gg

 10. ahmad.reza گفت:

  بازیکنان دیگه هم بودن مثل mania

 11. Omid گفت:

  چی بگم
  :cheeky: :ggdire:
  چی بگم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:aaaah: 
:angel: 
:blink: 
:blush: 
:burn: 
:cheeky: 
:cool: 
:crazy: 
:cry: 
:blushh: 
:duel: 
:faceless: 
:frog: 
:alch: 
:stab: 
:trans: 
:devil: 
:disappear: 
:disapprove: 
:facepalm: 
:fail: 
:fire: 
:gross: 
:haappy: 
:happytears: 
:headshot: 
:hex: 
:highfive: 
:huh: 
:hush: 
:laugh: 
:rage: 
:sad: 
:sick: 
:sleeping: 
:smile: 
:snot: 
:stunned: 
:surprise: 
:tears: 
:thinking: 
:troll: 
:wink: 
:yolo: 
:invise: 
:double: 
:illusion: 
:haste: 
:regen: 
:ggdire: 
:ggradiant: 
 
برترین مطالب هفته
مطالب تصادفی