بهترین بازیکن سال 2012 دوتا 2 در ایران

اخبار دوتا 2 15 دی 1391 31 دیدگاه بازدید

 

بازیکنان برتر دوتا2 در سال 2012

با سلام خدمت همه ی دوستان گیمر !

طبق پیشنهاد عده ای از دوستان ، بر آن شدیم تا همانند سایت های خارجی برای کشور عزیز خودمون نظرسنجی بزاریم تا بهترین بازیکن های ایران در سال 2012 در پنج سبک رو به سلیقه ی خودتون مشخص کنید.

 

 

این بازیکنان با توجه به مسابقات QT ، AGC ، MSI ، ESWC که در سال گذشته برگزار شده است ، انتخاب و کاندیدا شدند. در ابتدا توضیحات مختصری در مورد هر یک از بازیکنان خواهیم داشت تا با شناخت کامل از همه ی بازیکنان در نظرسنجی شرکت کنید.

 

1- Ali khiar : علی Enemy معروف به Ali khiar بازیکن خوب تیم HOT در مسابقات MSI امسال بود که در مسابقات MSI پارسال لیدری تیم HOT را به عهده داشت و با رسیدن به فینال و شکست تیم Xonce توانست برای تیم خود قهرمانی این دوره از مسابقات رو بدست بیاورد.  این بازیکن تخصص زیادی در بازیهای 1vs1 و 2vs2 دارد و از جمله هیروهای مورد علاقه وی میتوان از Anti mage و Chaos Knight نام برد.

 

2- Aram Hunter : آرام اکتایی لیدر تیم Scenario که در آخرین مسابقاتی که در سطح کشور برگزار شد (ESWC و MSI) در %90 بازیها نقش Carry را داشت. بعد از مسابقات MGC 90 آمار نشان می دهد که به جز 2 باخت در مسابقات رسمی، تیم Scenario هیچ باختی نداشته و در تمامی مسابقاتی که شرکت کرده است مقام اول را کسب کرده. از هیروهای مورد علاقه وی میتوان به  Tiny ، Morph ، SF ، Anti Mage اشاره کرد.

 

3- Behzad Dforce : بهزاد جزو قدیمی ترین بازیکنان Carry دوتا هست که به سرعت آیتم های خودش رو افزایش میداد و رکوردهای زیادی تا حالا بدست آورده . اما بهزاد در سال 2012 به دلیل کمتر بازی کردن دوتا و گرایش به سمت WOW از همتاهای خودش عقب افتاد اما ناگفته نماند که زمانی که در تیم FTW بود مقام های بسیار زیادی بدست آورد. از هیروهای تخصصی بهزاد میتوان از Templar ، Tiny ، Specter نام برد.

 

5- Farzad Smile : فرزاد Smile لیدر تیم Merrit که در مسابقات MSI مقام دوم را کسب کردند ، در سبک Semi Carry بازیهای خوبی رو به نمایش در آورد. تقریبا میشود گفت که استفاده از دو هیروی Shadow Demon و Cenature WarChief برای تیم Merrit است و ایده ی این بازیکن . تیم Merrit نیز مثل تیم Reborn در مسابقات MGC90 از گردونه ی مسابقات حذف شد و مقامی نیاورد. هیروهای تخصصی این بازیکن Slardar و Cenatur !

 

6- Saeed Slacker : سعید بازیکن تیم های مختلف شیرازی هست که نسبت به قبل بهتر ظاهر شده و کسب تجربه کرده . این بازیکن در تورنمنت اصفهان با تیم Hot بود و در مسابقات شرکت کرد اما با تغییر بازیکنان این تیم ، از تیم خارج شد . هیروهای مورد علاقه این بازیکن Morph و Anti Mage .

 

7- Abolfazl Zero : ابوالفضل Zero معروف به شابدول ! همونطور که از اسم این بازیکن پیداست جزو بازیکنان Hard Carry و Farmer هست اما در سال 2012 از سبک Carry به سبک Solo تغییر پیدا کرد و عملکرد خوبی داشت. Zero مثل بقیه ی بازیکنان تیم Scenario در تمامی مسابقات گذشته به غیر از MGC90 مقام اول را کسب کرده . هیروهای مورد علاقه این بازیکن نیز Omni Knight ، Dragon Knight ، Qoeen Of pain هستند.

 

8- Alireza Pixel : علیرضا لیدر تیم Hot بعد از ترک کردن تیم Reborn تصمیم به تشکیل تیم جدیدی به نام Ace به لیدری Ali Sarmad را داشت . نقش این بازیکن که در گذشته Ganker بود به Solo تغییر پیدا کرد و در %90 بازیهای تیم Hot بازیکن Solo یا Carry بود.این بازیکن در بکارگیری هیروها در مسابقات MSI ، از سبک مسابقات Dota2 Champion استفاده کرد و سبک های خوبی رو به نمایش گذاشتند. هیروهای مورد علاقه این بازیکن Tide Hunter ، Templar ، Lone Druid هستند .

 

9- Iman Godfather : ایمان بازیکن تیم RMK که در نقش Solo Mid رو بازی می کند در تورنمنت های هفتگی تهران بازیهای قابل توجهی را از خود نشون داده. اما در کمال ناباوری تیم RMK به 1/8 مسابقات MSI نرسید و به مقام سوم ESWC اکتفا کرد. دو هیروی مورد علاقه این بازیکن Windrunner و Panda هستند.

 

10- Reza ZZ : رضا بازیکن اهوازی تیم K یکی از بازیکنان بسیار خوب Solo Mid غیر تهرانی است. این بازیکن در مسابقات MGC بازیهای خوبی از خود به نمایش گذاشته . هیروهای تخصصی این بازیکن : Tinker – Queen of Pain

 

11- Sajad Next : سجاد بازیکن محبوب کرجی که به علت تحصیل مدتهاست با بازیکنان اراکی تیم BB را تشکیل داده اند. سجاد لیدری این تیم رو به عهده دارد . از سجاد میتوان به عنوان یکی از بهترین Solo Mid های پنج سال اخیر در ایران یاد کرد. از هیروهای تخصصی این بازیکن Storm و Queen of Pain را می توان نام برد.

 

12- Ali Nightmare : علی بازیکن تیم K در مسابقات ESWC و تیم Fatality در مسابقات MSI بازیهای قابل قبول و خوبی رو از خودش به نمایش گذاشت. به طوری که در مقابل تیم Hot با هیروی nerubian weaver توانست بسیار موثر عمل کند. به علت اینکه این بازیکن در چند نقش مختلف بازی می کند ، مجبور شدیم در بازیکنان Hard Lane قرار دهیم. هیروهای مورد علاقه این بازیکن Nerubian weaver ، Mirana ، Puck است.

 

13- Farhad Lahaine : فرهاد ، برادر فرزاد اسمایل است که به توضیح فرزاد پرداختیم . فرهاد و فرزاد هر دو در تیم Merrit بازی می کنند و جزو برترین های نقش Hard Lane در سال 2012 . در مسابقات MSI بازیهای بسیار خوبی رو انجام داد مخصوصا در بازی با تیم Scenario با هیروی Invoker بازی زیبایی داشت و تیم حریف رو تحت فشار داد. تیم این بازیکن یعنی Merrit در مسابقات MSI امسال مقام دوم را از آن خود کرد. هیروهای مورد علاقه : Invoker – Darkseer

 

14- Omid Ono : امید بازیکن محبوب و دوست داشتنی تیم Hot بعد از مسابقات MGC سبک خودش را از Carry به Solo تغییر داد. امید جزو قدیمی ترین بازیکنان دوتا است و مقام های بسیار زیادی دارد و به عنوان نظر شخصی با اخلاق ترین بازیکن ایرانی نیز هست. هیروهای مورد علاقه : Windrunner – Warlock – Enigma !

 

15- Sohrab Neverest : سهراب یکی از بازیکنان تیم اراکی BB است. تیم BB در مسابقه اصفهان توانست جزو 4 تیم برتر باشد. این بازیکن همراه با دوستان دیگر همشهری خود در مسابقات MSI شرکت کرد. هیروهای مورد علاقه این بازیکن Puck می باشد.

 

16- Vahid UNX : وحید بازیکن تیم Scenario یکی از بهترین بازیکنان Hard Lane در سالهای گذشته است. رقیب این بازیکن Omid Ono از تیم Hot است . وحید در اواخر بیشتر وقت گیمینگ خود رو صرف Dota2 می کند و از Dota فاصله گرفته است. در Dota2 با بازیکنان مطرح جهان همچون Dendi و Puppey بازی کرده و بازیهای قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته است.  هیروهای مورد علاقه این بازیکن Windrunner – Brood Mother – Puck – Magnus هستند.

 

17- Ahmad Raiden : احمد لیدر تیم RMK یک بازیکن باهوش به حساب می آید و شاید از نقاط ضعف ایشان تجربه کم در مسابقات کشوری را بتوان نام برد. احمد یکی از بازیکنان خوب و کمیاب در سبک Ganker است . از هیروهای مورد علاقه ایشان میتوان از Shadow Demon و Maiden نام برد.

 

18- Amir Phanthom : امیر جزو یکی از بهترین بازیکنان نقش Ganker است. در مسابقات قبلی با حضور در تیم Scenario توانسته در تمامی مسابقات به غیر از MGC90 مقام اول را کسب کند. امیر در ماه های اخیر بیشتر به سمت بازی Dota2 رفته و با بازیکنان مطرح و دسته اول جهان مثل Dendi ، Puppey ، Kuroky و … بازی می کند و بازیها قابل قبول بوده. در طی مسابقات MSI نیز با توجه به مسابقات دوتا2 جهان ، پیک های خود را در مسابقات MSI انتخاب می کردند .

 

19- Mohammad Hyper : محمد بی شک بهترین بازیکن وارکرافت ایران است. در مسابقات MSI محمد در دو رشته شرکت کرد و در بازیهای دوتا در تیم Merrit حضور داشت. ایشان در آخرین روزهای باقی مانده به مسابقه MSI از تیم Hot جدا شد و به تیم Merrit پیوست و با تیم Merrit به مقام دومی دست یافت. این نکته نیز قابل ذکر است که در این مسابقات علاوه بر مقام دومی در رشته Dota به مقام اول در رشته WarCraft نیز دست یافت و شگفتی ساز این دوره از مسابقات بود.

20- Mehrbod BRB : مهربد بازیکن تیم K اهواز در نقش Support ظاهر شد بازیهای خوبی از خود نشان داد. با توجه به اینکه این بازیکن تجربه ی کمی در مسابقات کشوری دارد اما بازیهای خوبی از خود در مسابقات MSI و ESWC داشت. هیروهای مورد علاقه این بازیکن نیز Venge – Enigma هستند.

21- Omid Fisker : امید بازیکنی محبوب بین بقیه ی بازیکنان است . این بازیکن که اکنون در تیم Hot بازی می کند ، قبلا لیدر تیم FTW بود که به عنوان جدی ترین رقیب تیم Reborn محسوب میشد. امید مقام های بسیاری در سالهای اخیر به دست آورده اما در سال 2012 کمتر بازی می کرد و در عرصه ی گیم کمتر بود. اما هنوز هم میتوان به عنوان یکی از بهترین بازیکنان در نقش Ganker از او نام برد. هیروهای تخصصی این بازیکن Venge – Enigma – Rubick هستند.

22- Ali Sarmadi : علی بازیکن تیم Hot و قبلا لیدر تیم Ace بود. از علی میتوان به عنوان یکی از قدیمی ترین بازیکنان در سبک Support نام برد و جزو پایه های اصلی دو تیم hot و Ace است و بود. این بازیکن مدتها عضو تیم Reborn بود و با علیرضا پیکسل یک زوج خوب را تشکیل می دادند و هر دو نیز به مسابقات فرانسه اعزام شده بودند. هیروهای تخصصی این بازیکن Chen – Shadow Demon – Thrall هستند.

23- Behrad : بهراد بازیکن شیرازی که عملکرد بسیار خوبی در بین بازیکنان جدید در مسابقات MSI داشته را میتوان از بازیکنان جوان و باهوش سال 2012 دانست. بهراد بعد از حذف شدن تیم K در مقابل تیم شیراز به علت BackDoor تصمیم به ترک گیم گرفت اما هیچ وقت گیم رو ترک نکرد. هیروهای تخصصی این بازیکن Ancient – Shadow Demon هستند.

24- Hasan Rock : حسن بازیکن محبوب و دوست داشتنی تیم Guns رو میتوان به عنوان پدیده سال 2012 معرفی کرد. این بازیکن که قبلا در تیم Shabdol بازی می کرد بعد از ورود به تیم Scenario بسیار خوب نتیجه گرفت و جزو مطمئن ترین بازیکنان Supporter در ایران می باشد. از جمله مهمترین ویژگی های حسن میتوان ه Warding او اشاره کرد. از جمله هیروهای تخصصی وی میتوان به Ancient – Leshrac – Maiden اشاره کرد.

25- Mehrdad Swastika : مهرداد بازیکن کلن تیم BB به عنوان بازیکن قدیمی در سبک Hard Lane و Support میتوان نام برد که اولین بار در تورنمنت AGC بازیهای خوبی را به نمایش گذاشت. هیروهای تخصصی او در بازی Ancient و windrunner می باشند.

26- Navid Jackput : نوید بازیکن تیم RMK را میتوان جزو بهترین Supporter های ایران نام برد. این بازیکن مدتها است در شهر کرج مشغول به بازی است. این بازیکن در مسابقات هفتگی عملکرد خوبی دارد اما در مسابقات رسمی MSI عملکرد چشمگیری نداشت. هیروهای تخصصی وی Maiden – Rubick می باشند.

27- Milad Fear : میلاد در سال 2012 در سبک های مختلف عملکرد خوبی داشت که در مسابقات مختلف در سال 2012 در سبک های مختلف ایفای نقش کرد . هیروهای تخصصی این بازیکن Leshrac – Invoker – Dragon Kinght – Puck می باشد.

خوب ، در مورد هر یک از بازیکنان توضیحات نسبی برای شما نوشتیم. اگر کم بود ، بد بود ، اغراق بود و یا هر اشکال دیگه بازیکنان و شما که در نظر سنجی شرکت می کنید به بزرگواری خودتون ببخشید.

در آخر هم نکته ای رو متذکر بشم که این سایت ، سایت تخصصی دوتا2 هست و به خاطر اینکه در سال گذشته هیچ مسابقه دوتا 2 ای در ایران برگزار نشده و هنوز خیلی ها دوتا بازی می کنند ، برای همین مجبور شدیم از بازیکنان دوتا نظرسنجی بزاریم.

 

نظرسنجی به اتمام رسید !

نظرات شما عزیزان

31 پاسخ به “بهترین بازیکن سال 2012 دوتا 2 در ایران”

 1. ATER گفت:

  چه خوب سایت داشت کپک میزد دیگه اگه میشه کیم اخبار از این ور اون ور تهیه کنید لطفا.

 2. Erdas گفت:

  ایران این همه پلیر داره:D

 3. admin گفت:

  منظورتون از نظرات توضیحات ما هست یا نظرات در نظرسنجی ؟

 4. مصطفی گفت:

  یکی از بهترین مطالب دوتا در ایران !

 5. Farzad گفت:

  1 ) PixeL
  2 ) HuNTAh
  3 ) Ono
  4 ) Fear
  5 ) Sarmad

 6. Nightmare گفت:

  ولی ببخشید این پست چه ربطی به دوتا 2 داشت . چون 95 ٪ اینا تو دوتا 1 هستن . در صورتی که مطالب سایت همه در مورد دوتا 2 هست

 7. bag,well گفت:

  ممنون از تلاش هاتون
  ولی هر کس که نظری داده از روی قیافه و اسم داده
  اگر زحمت بکشید و زیر توضیحات هر بازیکن یک ریپلی یا movie بذارید نظر سنجیتون به واقعیت نزدیک میشه
  با تشکر

 8. Hamidreza گفت:

  دیگه این که نیاز به نظر سنجی نداره تابلو کل بچه ها سناریو از همه بهترن اونایی هم که میان به بقیه رای میدن یا پاچه خوارن یا نمیدونن سناریو همیشه اول بوده

  مرسی بابت این مطلب مفید

 9. Master.shadow70 گفت:

  سلام خوب بود اگه واسه پلیر های دوتا2 بود بهتر بود ممنون

  • admin گفت:

   واقعا ممنون به خاطر این همه توجه … !

   دیگه نمیدونم چی بگم به این سطح تفکر

  • awz2 گفت:

   کلا مگه چند نفر ایرانی تو سال 2012 دوتا2 داشتن که دیگه بخوان بین بهتریناشون نظرسنجی بزارن ؟؟؟!

 10. game mare گفت:

  دوستان شما الان در حالت و سلامت کامل به سر میبرید اینجا کامنت میزارید؟!!!!! 😐

  شما فقط مطلب رو باز میکنید ===> اسمشو میخونید ===> بعد میای اخرید کامنت رو میخونی ===> یه چیزی تایپ میکنی ===> میزنی <>

  خوب ادمین اینهمه زحمت کشیده! بنده خدا وقت گذاشته!

  عکس از بازیکنا تهیه کرده! بیوگرافی نوشته! اومده اینجا اینارو واسه 4 تا ادم مثل شما نوشته یه یزی از بازیکنای کشورمون. سطح بازی کشورمون سرتون شه!

  بعد شما کامنت میزاری <<<<>>>> واقعا سطح شعور و قرهنگ خیلی از ادما در حدی نیست که کسی بخواد نظری در موردش داشته باشه!!

  از ادمین عزیز هم نهایت تشکر رو دارم بابات مطلب خیلی خیلی مفید!

  +99999 لایک

 11. sadegh lot ghev گفت:

  nazaram aliye.linketonam aliye.tnx all

 12. sajjad گفت:

  Aram Hantah

 13. bonGer گفت:

  آقا حمید از تیم xonce رو هم لطفا اضافه کنید من نمیدونم چرا نیست تو لیست جز بهترین بازیکنای سبک carry حساب میشه حمید خیلی هم تو dota 2 فعاله winrate حمید هم خیلی بالاست اینایی که شما نوشتید بیشترشون دیگه خاطره شدن اکثرا دیگه dota 1 هم بازی نمیکنن دیگه چه برسی 2!

 14. arShi PuniSheR گفت:

  1-Ono
  2-PXL
  3-Khiar
  4-HunTaH
  5-Sarmad

 15. hunter گفت:

  چرا از حمید بنل (banel)چیزی ننوشتی؟؟ اون بهترین پلیر تهرانپارسه. اینو همه میدونن.اون خودش صاحب گیم نت تخم کش و شرکا هست.

 16. MaMaD.EnD گفت:

  faghat omid.14

 17. MeRlIn گفت:

  سلام اول از همه تشکر میکنم ازتوت مطالب باحالی بودن
  دوم هم میخواستم بگم………
  ای بابا یادم رفت بیخیال

 18. memphis گفت:

  به نظرم علی خیار باتیم(hot)امسالم میتونست اوال بشه ولی یکی تمرین نداشتن چون gamnet زدن بود چندتا ازبازیکنای سال قبلم باهاش نبودن اسم مستئارشونو نمیدونم امیرلیلی ……

 19. Iman گفت:

  راستش رو بخواید بهترین بازیکن دوتای ایران یه پسر هست به اسم آرمان که ID جی جی اون arman lucifer هست.

 20. Ali Merlin گفت:

  هــــه سایت جالبی بود ایوولا

 21. حسام گفت:

  واقعا زیبا بود و تشکر میکنم از نویسنده این برنامه

 22. 3A.E.Z گفت:

  چرا سولو مید تیم مریت رو کسی نگفته

 23. مهدی قاسم زاده گفت:

  بنظرم من علی نایتمر و ابلفضل شابدل و امیر فانتوم از همه بهتر هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:aaaah: 
:angel: 
:blink: 
:blush: 
:burn: 
:cheeky: 
:cool: 
:crazy: 
:cry: 
:blushh: 
:duel: 
:faceless: 
:frog: 
:alch: 
:stab: 
:trans: 
:devil: 
:disappear: 
:disapprove: 
:facepalm: 
:fail: 
:fire: 
:gross: 
:haappy: 
:happytears: 
:headshot: 
:hex: 
:highfive: 
:huh: 
:hush: 
:laugh: 
:rage: 
:sad: 
:sick: 
:sleeping: 
:smile: 
:snot: 
:stunned: 
:surprise: 
:tears: 
:thinking: 
:troll: 
:wink: 
:yolo: 
:invise: 
:double: 
:illusion: 
:haste: 
:regen: 
:ggdire: 
:ggradiant: 
 
برترین مطالب هفته
مطالب تصادفی